czwartek, 11 grudnia 2014

MODA na KAPELUSZE - jakie modele? z czym je nosić?

Ze względu na "gorący" czas na uczelni i kiepską pogodę, aby blog nie świecił pustkami, postanowiłam wzbogacić go o nową rubrykę. Będę pisać o wybranych trendach i pokazywać Wam jak łatwo wprowadzić je do codziennych stylizacji:)


Moda na kapelusze - jakie modele? z czym je nosić?źródło : www.dulceida.com


Dawniej bez nakrycia głowy nie wychodzono z domu. Do wyboru było mnóstwo kapeluszy fasonów począwszy od turbanów, kasków, toczków a kończąc na kapeluszach z filcu, lamy i obszywanych piórkami lub puchem. Pojawiły się nawet takie w kształcie buta czy wachlarzy! Nakrycia głowy nie tylko chroniły głowy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również - a może przede wszystkim - były ozdobą i wyrazem charakteru i osobowości osoby, która je nosiła. Wyjście z domu bez nakrycia głowy traktowane było jako faux pas! Kapelusze były obowiązkowym elementem garderoby.

W latach siedemdziesiątych nastały czasy zupełnie nowych trendów w ubiorze, wtedy też kapelusze "odeszły w kąt".


źródło: http://www.elle.com/fashion/street-chic/


Dziś moda na kapelusze powraca i to w wielkim stylu! Coraz częściej można je zauważyć nie tylko na wielkich galach wśród celebrytów, lub na głowach starszych pań. Bardzo wiele młodych osób zarówno kobiet i mężczyzn zaczęło dostrzegać w nich potencjał nie tylko do ochrony przed zimnem, ale do "podkręcenia" swojego stylu ciekawym dodatkiem.źródło: www.asos.com 

Mimo, że moda na noszenie kapeluszy rozprzestrzenia się w szybkim tempie, wciąż są osoby, które uważają, że takie nakrycie głowy pasuje tylko osobom o klasycznej urodzie. Nic bardziej mylnego. Jest bardzo wiele fasonów i krojów, które odpowiednio dobrane to twarzy mogą podkreślić jej rysy i uwypuklić naturalne piękno. Jednak faktem jest, że takie nakrycia głowy noszą osoby pragnące się wyróżnić poprzez niebanalny ubiór. Dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie dla "szarych myszek" pragnących wtopić się w tłum :).


źródło: http://karamode.blogspot.com/2014/11/red-for-gray-day.html

Co ciekawe - kobiety wybierając kapelusz dzisiaj najczęściej sięgają po męskie fasony. Jest to oczywiście zamierzony zabieg. Najczęściej sięgają po filcowe fedory z których znany był Humprey Bogart w latach 40 ubiegłego wieku. Odpowiednio ułożone - "na bakier"  lub w nieładzie dodadzą zawadiackiego uroku nawet najbardziej dziewczęcym rysom twarzy.


źródło: http://paniekscelencja.blogspot.com/2010/06/whats-that-sound-its-sound-of-my-shoes.html

Innym fasonem cieszącym się popularnością wśród kobiet są meloniki, niegdyś noszone tylko przez panów.Moda damska zmienia się z pokolenia na pokolenie, ale zawsze zatacza koło - co wspaniale obrazuje przykład kapeluszy:) Dlatego też zamiast wyrzucać ubrania warto schować je w bezpieczne miejsce na strychu - "dla przyszłych pokoleń" :)Na koniec moja ulubiona stylizacja z użyciem kapelusza - minimalizm w wydaniu Anji Rubik :10 komentarzy: